Halloweenské aktivity (nejen) pro studenty

Úterý, Říjen 26, 2021
Jana Zbořilová a Helena Košťálová
Blíží se Halloween a ačkoli to u nás není typický svátek, děti to vnímají přeci jen jinak. Pojďme tedy tohoto strašidelného období využít i k rozvoji měkkých dovedností našich dětí a studentů zábavnou formou.

Tyto halloweenské aktivity jsou skvělým způsobem, jak zapojit malé zvídavé hlavičky a zároveň naučit děti základy plánování projektů, kreativního řešení problémů a zlepšování nápadů – dovednosti, které nám pomáhají uspět ve všech aspektech našeho života. A když k aktivitě přidáme téma, může to povzbudit lásku k učení zábavným a smysluplným způsobem.

 

1. Zavěšený kotlík

2. Dýňová věž

3. Halloweenský hon (tato aktivita je spíše doplňková a více pro zábavu)

 

Závěrečná reflexe by se měla zaměřit na sebepoznání - otázky např.:

  • Jaká byla moje role ve skupině?
  • Chtěla bych si příště vyzkoušet jinou roli? Jakou?
  • Čím jsem přispěla k výsledku?
  • Která část z tvorby mi nejvíce vyhovovala (např. diskuse, plánování, stavba...)? Proč?
  • Aby se mi příště pracovalo lépe, přála bych si....

 

Díky tomu se děti nejen pobaví, ale ověří si na reálném zážitku, jakou část své osobnosti vložili do aktivity, pochopí, co jim v "práci" vyhovuje a co ne, nebo si uvědomí, co by rádi ještě vyzkoušely příště. Chcete více porozumět kariérovému poradenství v praxi? Chcete si rozšířit zásobník podobných aktivit a naučit se pracovat se skupinou? Jsme jedničkou na trhu v oblasti kariérového poradenství a rádi se s vámi podělíme o naše mnohaleté zkušenosti!