Jak zvládnout stres v dnešní době - pohled organizace

Čtvrtek, Duben 30, 2020
Eva Kavková
Jak dobře umíme zvládat změny a vyrovnat se s neočekávanými, a ne vždy příjemnými situacemi? Často o tom mluvíme na kurzech či konzultacích. Ale na začátku března jsme si to sami vyzkoušeli na vlastní kůži. V pondělí jsme ještě šli normálně do práce a v úterý to přišlo tak trochu jako blesk z čistého nebe. Co může organizacím pomoct takovou situaci zvládnout? Na to se podíváme v druhém z našeho dvojčlánku.

Karanténa, omezení volného pohybu, rušení veřejných akcí. Kdo může, ten ať raději pracuje z domova. Home office, který všichni znali a rádi čas od času využívali (na den či dva v týdnu), se stal novým modem operandi. Na týdny a možná i měsíce. Co v takové situaci z pohledu vedení dělat a co pomohlo nám v EKS? Když se nad tím zamýšlím s odstupem necelých dvou měsíců, napadá mě následující:

 

1. Nezapomínejte na cíl.  I ten sebemenší dává lidem v době nejistoty pocit, že někam směřují. Pro nás tím prvním cílem bylo vymyslet, jak budeme v nové situaci komunikovat. Hledání nejlepších nástrojů pro online porady, zařizování připojení na internet a server pro každého člověka v týmu a nastavování nových pravidel spolupráce nás zaměstnalo natolik, že jsme neměli čas propadat depresím. Další cíle a úkoly přišly v návaznosti na první krok tak rychle, že jsme neměli dosud čas se zastavit.

 

2. Berte změnu jako příležitost. Nebojte se experimentovat a zkusit něco nového. Podstata práce spousty z nás tkví v kontaktu s lidmi, což v době pandemie nejde. Místo pláče nad tím, že nemůžeme pracovat, jak jsme byli dosud zvyklí, vezměme tuto situaci jako výzvu. V EKS například otestujeme online výuku a poradenství v plné šíři. To by v tom byl čert, abychom v týmu nevymysleli, jak být empatičtí a kreativní i přes obrazovku počítače nebo mobilního telefonu.

 

3. Zaměřte se na to, co můžete změnit a ovlivnit. Smiřte se s tím, že nemůžete všechno, berte to jako nutné zlo. My jsme se hned od začátku snažili zmapovat terén. Co zvládneme s klienty realizovat na dálku? Existuje něco, co zvládneme na dálku v našich projektech nebo akreditovaných kurzech? Přestože nám některá nařízení přišla absurdní, soustředili jsme se na to, jak to udělat v jejich rámci, aby nám to stále dávalo smysl.

 

4. Udržujte si dobrou náladu a zůstaňte v kontaktu. To nejdůležitější na konec. Bez humoru šťáva jakékoliv organizace, včetně té naší, usychá. Vzájemná podpora kolegyň a kolegů utužuje nejen týmového ducha, ale i pozitivní emoce. Vědomí, že jsme v tom všichni společně a společným úsilím to zvládneme, nás neustále motivuje.

 

Věříme, že nastalou situaci zvládnete co nejlépe, a naopak jí využijete k tomu, abyste fungování vaší organizace posunuli zase o úroveň výš! Tato a mnohá další témata s námi můžete nyní konzultovat také online.