Jsme tu pro to, aby lidé byli v práci spokojení

Čtvrtek, Srpen 17, 2017
Žaneta Konečná
Tři zedníci dostali stejnou zakázku a pustili se do práce. Jde kolem člověk a ptá se prvního, co dělá. Odpoví, že rovná cihly. Ptá se druhého a ten povídá, že staví zeď. Třetí zedník odpoví, že staví katedrálu. Kdybyste měli převzít jejich práci, kterým ze tří zedníků byste byli nejraději? A proč vlastně ráno vstáváte do práce? Je to proto, abyste vydělali peníze, nebo máte ještě nějaké další proč? Jaký je smysl toho, co děláte? My v EKS jsme si v březnu položili stejné otázky. Vyhradili jsme si celý den a všichni z týmu jsme se bavili o tom, proč vlastně děláme to, co děláme. Kde vidíme smysl. Co nás motivuje. Proč bychom jako EKS měli vůbec existovat? Jakou přidanou hodnotu přineseme lidem?

Odpovědi byly různé od toho, že jsme tu proto, aby lidé měli možnost vyjádřit v práci sebe sama až po to, že pomáháme lidem uvědomit si, že mohou dělat práci, která je bude bavit, a ve které budou využívat svých talentů. Když jsme se bavili ještě hlouběji a zjišťovali k čemu všechno, co děláme, vede, došli jsme po mnoha hodinách k závěru.

 

My jsme tu zkrátka proto, abychom lidem pomohli být v práci spokojení. Děláme kariérní poradenství. Pomáháme lidem objevit, ve které práci jim bude dobře, a zjišťujeme, jaké podmínky mají být splněné, aby tomu tak bylo. Firmám a organizacím zase pomáháme vybrat do týmu ty správné lidi, protože to je klíčové pro spokojenost celého týmu.  V kurzech pro kariérové poradce je naše motivace obdobná - chceme, aby i ostatní poradci uměli lidem pomoci najít cestu ke spokojené práci.

 

A proč na spokojenosti v práci záleží?

 

Práce je druhá nejčastější činnost, kterou děláme. Hned po spánku. Týden má 168 hodin, z toho potřebujeme průměrně 56 hodin spát a tak nám zbývá nějakých 112 hodin. Pro mnoho z nás práce vyplňuje více než 50% času života.   Když v ní trávíme tolik času, neměli bychom jen čekat, až bude pátek nebo dovolená.  I v práci bychom měli žít v souladu s naším životem a cítit se spokojeně. A my jsme tu pro to, abychom vám s tím pomohli.