Kde najít osobní poklad?

Pondělí, Duben 4, 2022
Dominik Fojtík
Tři různé účastnice, tři různé kurzy, tři různé otázky a jeden společný jmenovatel – zážitek. Dovolená u moře, výprava do divoké krajiny, poznávání nového města. I takhle označují účast na našich kurzech ti, co je absolvují. Pro někoho aktivity představují větší dobrodružství, pro jiného větší uvolnění. Ať tak či tak, vždy je díky nim příležitost objevit poklad. Osobní poklad ve formě poznání, se kterým účastníci odchází dále do života. Přečtěte si, jaký poklad si odnesly tři různé účastnice ze třech různých kurzů.

Seberozvoj – pro někoho přítel, pro někoho protivník. Jak toto slovo vnímáte vy?

 

Dana: Vnímám to jako nikdy nekončící proces. V každém věku nacházíme nové podněty, které jsme před lety třeba vůbec nezaznamenali. Také máme úplně jiné potřeby. Třeba jak děti rostly, více jsem poznávala i sebe. Ony mi daly šanci v sobě poznat spoustu nových náhledů na svět. S odstupem času vnímám, že to byla jedna z etap seberozvoje a těchto rovin je určitě hodně.

 

Jana: Seberozvoj chápu jako hledání cesty k sobě. Najít své silné stránky a poznat prostor k rozvoji. Uvědomit si, kdo jsem já a dokázat od toho oddělit tlak a očekávání okolí. Myslím, že se seberozvoj mnohdy lépe uskutečňuje ve společnosti dalších lidí, jejich názorů, pohledů a zkušeností.

 

Anna: Pro mě to znamená neustále a lépe poznávat samu sebe. Nebát se zkoušet nové věci. Posilovat sebejistotu a sebelásku. Ideálně najít balanc ve všech sférách života.

 

Který kurz jste navštívily a čím vás zaujal?

 

Dana: Navštívila jsem kurz komunikačních dovedností. Líbilo se mi, kolik se mi otevřelo možných variant komunikace. Seminář mi potvrdil, že se dají přeučit vžité způsoby vyjadřování. Vím, že se můžu díky zkušenostem z kurzu naučit komunikovat efektivněji. Tedy tak, abych se cítila spokojeně a abych se více chápala s druhými.

 

Jana: Účastnila jsem se víkendového kurzu mapování kompetencí. Ačkoli jsem od kamarádky věděla předem, že je to skvělý kurz, netušila jsem, že až tak skvělý. Zaujala mě myšlenka pojmenování si svých silných stránek a dovedností i mimo pracovní oblast. Jsem tak trochu „sebe-sabotér“ – mám pocit, že ať dělám cokoli, není to dost dobré, proto od toho často brzy upustím. Díky kurzu mám na to trochu jiný pohled.

 

Anna: Já se mohla svobodně projevit na kurzu Sebepoznání skrze arteterapii. Kurz mě zaujal jeho formou – intenzivní a příjemná spolupráce s celou skupinou a mnoho otázek k zamýšlení. „Arte techniky“ mi poskytly svobodu pro vyjádření, čas pro sebe i spoustu uvědomění.

 

Co jste si z kurzu odnesly?

 

Dana: Odnesla jsem si chuť na sobě pracovat a naději. Naději, že když budu dělat krůček po krůčku to, co jsem se naučila, můžu zlepšit svoji komunikaci. Nikdy není hotovo, vždy je co zlepšovat.

 

Jana: Poznala jsem skupinu skvělých žen, u jejichž příběhů mi padala brada. Získala jsem nové vědomosti o sobě i materiály a myšlenky, ke kterým se moc ráda vracím. Registruji také změnu přístupu k sobě. Tolik se „nešikanuji“ a vnímám, že se k sobě snažím mluvit vlídněji.

 

Anna: Po kurzu ve mně zůstal moc příjemný zážitek. Přišlo mi velice krásné, jak jsme mezi sebou interagovaly i jako ženy, které jsou každá trochu z jiného světa, s jinými starostmi a očekáváními. Díky aktivitám jsem se také více otevřela změnám.

 

Máte i vy chuť vydat se na putování za svým pokladem a otevřít truhlicí poznání? Vyberte si z naší nabídky kurzů, které realizujeme zdarma pro ženy z vybraných krajů. Pokud chcete na svém rozvoji pracovat individuálně, získejte odstup a nový pohled na sebe a své kompetence na individuální konzultaci.