Kurz, který vám otevře dveře do nových světů

Pondělí, Říjen 16, 2023
Martin Petráš
Pět dní inspirace, nových metod a přístupů nejen pro kariérové poradce a kouče. Techniky, které si vyzkoušíte na vlastní kůži, ať už v učebně, nebo přímo v přírodě. Takto by se dal ve zkratce popsat pětidenní kurz, který je takovým naším výběrem z hroznů.

Ne každý asi ví, že kromě toho, že jsme lektoři a lektorky kariérového poradenství, řada z nás už má zároveň ukončený psychoterapeutický výcvik nebo takovým výcvikem aktuálně prochází. Člověka taková zkušenost zásadně ovlivní, a to se nutně promítá v jeho práci. Po čase jsme začali naše zkušenosti z výcviků sdílet v rámci týmu, na poradách i na chodbě kanceláře při neformálních rozhovorech. Pozorujeme, jak rozdílné jednotlivé přístupy jsou, jak se jejich vliv na každého z nás liší, přestože sdílíme společnou filozofii přístupu ke klientovi, která nás spojuje. Častěji také tuto zkušenost vnášíme do naší výuky a opakovaně se setkáváme s pozitivní zpětnou vazbou těch z vás, kteří na našich kurzech byli v roli účastníků a účastnic.

 

Rádi propojujeme různé přístupy a hledáme nové cesty. Věříme, že v průnicích nejrůznějších pohledů se jejich potenciál násobí a můžeme tak najít skutečné poklady. I to byl jeden z důvodů, proč jsme začali naše zkušenosti z jiných oborů propojovat s kariérovým poradenstvím. Zjistili jsme, že tyto “výpravy” za hranice běžného poradenského rozhovoru fungují velice dobře, a tak jsme se rozhodli sestavit kurz, ve kterém bychom naše nastřádané zkušenosti předávali dál. Vznikly tak “Moderní přístupy v kariérovém poradenství”, které jsou kondenzovaným balíčkem toho nejlepšího z naší praxe.

 

Kurz jsme sestavili tak, aby byl pestrý, praktický a prožitkový. Každý den se seznámíte s jiným přístupem, který Vám představí jiný lektor nebo lektorka. Získáte teoretický rámec, ale hlavně si odnesete celou řadu nových technik a inspiraci, jak je využít ve své vlastní praxi.

 

 

A na co že se budete moci těšit? Kurz zahájíme přístupem orientovaným na řešení, pod vedením lektora Martina Petráše. Tento přístup se pro využití v kariérovém poradenství přímo nabízí. Pracujete v podmínkách, kdy víte, že se s klientem neuvidíte víckrát, než na několika málo schůzkách? Máte pocit, že vám vyhovuje, když mají setkání pevně danou strukturu? Pak bude hned první den něco pro vás. Ukážeme si, jak efektivně dojednat zakázku, jak čerpat z pozitivních výjimek v životě klienta či jak využít matematickou škálu.

 

Ve druhém dni se z racionálních myšlenkových pochodů posuneme blíže k našemu tělu. Workshop vedený Martinou Švarcovou na téma kreativního a na tělo zaměřeného přístupu, představí, jak lze rozum obejít, když nám přestane sloužit, ale stane se naší překážkou. Vyzkoušíte si práci s tělesnou metaforou a další principy somatického koučování.

 

Třetí den se ponese v duchu sounáležitosti s přírodou, která nám otevírá celou řadu rozmanitých technik. Workshop na téma ekoarteterapie v kariérovém poradenství, vedený Helenou Košťálovou, se bude odehrávat venku, v blízkém lesoparku a dozvíte se na něm o metodách skupinové tvorby, land artu či konceptu mindfulness.

 

Navážeme jungiánským přístupem pod vedením Evy Kavkové, kdy se naučíte pracovat s nevědomím klientů a odemknout tak jejich skrytý potenciál. Zamyslíte se nad rodičovskými komplexy a dědictvím, které si neseme z dětství. Vyzkoušíte si práci se symboly, která je pro tento přístup charakteristická.

 

Závěr kurzu bude patřit pozitivní psychologii v poradenství a lektorce Lence Němcové. Ukážete si sílu vyváženého přístupu k životu a práci, naučíte se využívat naději a smysl jako nástroj individuálního i skupinového kariérového poradenství. Věnovat se budete také práci s příběhem klienta.

 

Jak vidíte, program je opravdu pestrý a šťavnatý! A že to není jen názor náš, potvrzují i reference účastnic prvního běhu.

 

“Získat v jednom kurzu vhled do pěti přístupů bylo jako vstoupit do Alenčiny krajiny zázraků!” Michaela Valicová (kariérová poradkyně, lektorka)

 

“Všichni jste odborníci s velkým srdcem. Skvělé aktivity, které měly přesah i do terapeutické práce. Odcházím pozitivně nabitá s baterií nových aktivit, které budu moci využít ve své praxi.” Denisa Papíková (psycholožka)

 

“Děkuji za mnoho mnoho opravdu dobrých otázek a způsobů, jak je klást.” Katarína Henčová (kariérová poradkyně a psycholožka)

 

Tyto zpětné vazby nás velmi těší, ale samozřejmě je nejlepší si udělat svůj vlastní názor :) Příležitost budete mít již brzy. Druhý běh kurzu “Moderní přístupy v kariérovém poradenství” začíná již 20.11

 

 

Kompletní anotaci a přihlášku na kurz si můžete prohlédnout ZDE.