Veselé Vánoce a šťastný nový rok!

Středa, Prosinec 19, 2018
Eva Kavková
Větší sebevědomí, inspirace do práce i soukromého života, motivace ke změně, nové techniky, ale i přátelské a motivující setkání se sebou samým i druhými. Tak vidí přínos vzdělávání absolventi a absolventky kurzů, které jsme realizovali v letošním roce.

Černošice, Dvůr Králové nad Labem, Hradec Králové, Litomyšl, Loděnice u Berouna, Nelahozeves, Neratovice, Nové Město na Moravě či Svratka. Na všechna ta místa jsme zavítali a to z jednoho jediného důvodu. Pomoci rodičům, kteří se vrací po delší pauze strávené na rodičovské dovolené zpět do pracovního procesu. Čím menší město, tím horší infrastruktura a větší problém sladit rodinu s prací. A také delší pracovní odmlka, která pak tíživě dopadá na sebedůvěru. Jak si najdu práci? Vždyť už si nic nepamatuji, ujel mi vlak, co vlastně umím a mohu dělat?

 

Při naší práci, v koučinku i kurzech měkkých dovedností, se díváme na život z jiné perspektivy, perspektivy kompetencí. I v té nejjednodušší věci, kterou pokládáme za zcela samozřejmou, se dají nalézt důkazy našich silných stránek. Tak třeba nakupování. Dělám si dopředu seznam a „jedu“ podle něj? Pak jsem systematický/á. Nemám jasný plán a až na místě vymýšlím, co nakoupím a uvařím k večeři, podle toho, co mne zaujme? Pak jsem kreativní. Tak se dají velmi zjednodušeně popsat techniky, které využíváme a které přinesou každému absolventovi a absolventce seznam silných stránek, včetně konkrétních důkazů, a tím pádem i jasnou pracovní perspektivu a posílené sebevědomí. Jak s těmito technikami pracovat, učíme další kariérové poradce a kouče například v našem kurzu Švýcarská metoda mapování kompetencí CH-Q.

 

Jak lze tuto techniku uplatnit třeba u dětí, které se rozhodují, kam půjdou studovat a co budou v životě dělat? Nebo u čerstvých absolventů, bez praktických zkušeností? Či u osob v předdůchodovém věku, které přišly o práci? Praktické postupy, ale i zážitek, jak to dělat na vlastní kůži, jsme v letošním roce nabídli profesionálům. Tedy kariérovým poradcům, pedagogickým pracovníkům, psychologům, sociálním pracovníkům i zaměstnancům a zaměstnankyním úřadů práce. Pro ty, kteří se nedostali na některý z našich kurzů, které proběhly v Bratislavě, Děčíně, Hradci Králové, Jihlavě, Karlových Varech, Pardubice, Praha, Říčany, Ústí nad Labem, je určena naše nedávno pokřtěná metodická příručka Spokojený kariérový poradce, kterou si můžete zdarma objednat zde. Práci s dětmi se pak také věnují naše dva nové kurzy Využití kreativního psaní ve škole a Jak rozvíjet kreativitu ve školním prostředí.

 

Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný nový rok!