Podcast Nauč se

Máme za sebou více než 20 let zkušeností s rozvojem jednotlivců i celých týmů. Proto jsme se rozhodli je rozšířit zase o kus dál prostřednictvím podcastu. Jak napovídá jeho název, v každé epizodě vás naučíme něco nového. Ať už hledáte práci nebo osobní růst, máte firmu nebo pracujete jako živnostník, hledáte školu pro sebe nebo svého potomka – v Nauč se si každý najde to svoje!

 
Epizody podcastu: 

#1 Nauč se ... Myslet jako vizionář

Pouze ten, kdo je o krok napřed, má šanci na úspěch. V prvním díle našeho podcastu Helena Košťálová vyvrací toto dogmatické tvrzení. Kdo tedy bude v budoucnu úspěšný na trhu práce? Do jaké míry nás ovlivňuje talent a co se dá dohnat motivací? A jaké dovednosti jsou pro inovátory typické? Nekonečné možnosti světa práce jsou fascinující. Nauč se v něm zorientovat!

Music by DanoSongs

#2 Nauč se ... dodat životopisu šmrnc

Taky patříte k těm lidem, kteří k tvorbě životopisu přistupují s nechutí? Hodiny nad ním sedíte a v hlavě se vám točí jediná myšlenka: co tam jako psát? Zjistěte, jak na CV nahlížejí HR specialisté a co je v životopise skutečně důležité. Zaměřit se na délku, font písma nebo vybrat co nejlepší fotografii? Rozepisovat se, nebo se snažit být maximálně stručný? Náš lektor a kouč Martin Petráš vás naučí, jak vytvořit osobitý životopis, kterému nikdo neodolá.

Music by DanoSongs

#3 Nauč se … Vše, co potřebuješ vědět o odolnosti

Naši duševní pohodu a kvalitu života neovlivňuje ani tak množství náročných událostí, ale naše schopnost jim čelit. Jak si vůbec představit odolnost a jaká je její souvislost se stresem? Lze se skrz budování odolnosti zbavit pláče nebo si přestat brát věci osobně? To v dnešní epizodě podcastu prozradí lektorky Markéta Cudlínová a Helena Košťálová.

Music by DanoSongs

#4 Nauč se ... Jak funguje trh práce

Tempo dnešní doby zrychluje a jedinou jistotou je změna. Ve čtvrtém díle našeho podcastu rozebírá Helena Košťálová možné scénáře, které nás v budoucnu čekají. Jaké faktory ovlivňují trh práce? Co představuje „hi-touch přístup“? A čím se budou živit děti, které jsou teď na základce? Nekonečné možnosti světa práce jsou fascinující. Nauč se v něm zorientovat!

Music by DanoSongs

#5 Nauč se … Jak budovat odolnost

Odolnost se dá natrénovat. To je dobrá zpráva! Naše lektorky Markéta Cudlínová a Helena Košťálová v této epizodě podcastu poradí, jak s tím začít. Po které knize sáhnout? Jakou zvolit techniku, aby posilování odolnosti bylo co nejefektivnější? A čemu bychom se naopak při jejím budování měli vyvarovat?

Music by DanoSongs

#6 Nauč se … Zazářit na pohovoru

Pohovory jsou strašákem pro mnohé z nás. Jak na ně vás v šesté epizodě našeho podcastu naučí lektor a kouč Martin Petráš. Nejen že vyvrací mýty, které kolem pohovorů kolují, ale též poskytne cenné rady, jak se na pohovor připravit. Zbavte se zbytečných obav a zjistěte, jak se u potenciálního zaměstnavatele ukázat v tom nejlepším světle!

Music by DanoSongs

#7 Nauč se … podpořit děti s výběrem školy

Výběr školy může dát zabrat jak dětem, tak rodičům. Nejčastější otázky o tom, jak vybrat tu správnou, zodpoví v této epizodě naše lektorka Helena Košťálová. Jak skutečně zjistit, co by si dítě přálo? Vybírat náročnější školy, nebo jít spíše na jistotu? Jaká kritéria v tom hrají roli? Je výběr školy zodpovědností dítěte či rodiče? A co dělat, když dítě neví? Naučte se spolu s námi, jak funguje kariérové poradenství v praxi.
Music by DanoSongs

#8 Nauč se … pečovat o svůj well-being

Co to vlastně je a proč se o něm tolik mluví? Kde začít, pokud o něj chcete aktivně pečovat a vybudovat tak pevné základy duševního zdraví? V této epizodě vám náš lektor Dominik Fojtík představí well-being, recept na životní pohodu, a nejčastější mýty, které kolem něj kolují. Naučte se, jak zažívat pocity spokojenosti mnohem častěji!

Music by DanoSongs

#9 Nauč se … Žít lokálně, myslet globálně

Jedinec sám nic nespraví, nebo ne? V této epizodě s naší lektorkou Helenou Košťálovou rozebíráme, jak budovat a rozvíjet svou komunitu. Něco mě štve a mám nápad, jak by se to dalo udělat jinak. Kde můžu začít? Je zapotřebí znát spoustu lidí z okolí? Co když jsem introvert, jak můžu posílit svou odvahu k oslovení sousedů? Jak to funguje v zahraničí? A proč nám přijde, že jinde se mají lépe?

Music by DanoSongs

#10 Nauč se ... jak napsat motivační dopis

Náskok před ostatními, nebo přežitek? V dnešní epizodě podcastu objasní Martin Petráš, coby náš lektor a školitel assessment center, jak brilantně napsaný motivační dopis může pomoci získat výhodu ve výběrovém řízení. Jak dopis vystavět a na co nezapomenout? Do jaké míry si hrát s jeho vizuální stránkou a jak velký vliv mohou mít gramatické chyby? Naučte se s námi, jak vyniknout mezi ostatními kandidáty a zajistit si pozvánku na pohovor! Chcete poradit nejen s motivačním dopisem, ale nevíte si třeba rady se svou kariérou nebo návratem do práce po rodičovské dovolené?

#11 Nauč se … Být odolný – když nic nefunguje

Začali jste na sobě pracovat, budovat návyk, ale… Pro něco se rozhodnete, ale po prvním nezdaru se na to vykašlete? Nevydržíte u meditace ani u cvičení? Tak právě pro vás je tato epizoda! Naše lektorky Markéta Cudlínová a Helena Košťálová pro vás mají tipy, jak zase “naskočit” zpátky. Vysvětlí, co (ne)očekávat od motivace, proč je dobré říkat ano novým výzvám, proč nám extrémy škodí a jak nám při tom všem pomůže umění naslouchání vlastnímu tělu.

 

Music by DanoSongs

#12 Nauč se … Přijmout změnu a nebát se jí

Jediná jistota v životě je změna. Jenže změny v nás leckdy vyvolávají velkou nejistotu. Lze se na nečekané okolnosti vůbec připravit? Co můžeme udělat, aby pro nás změna nepředstavovala noční můru, ale spíše prostor pro další rozvoj? Náš lektor Dominik Fojtík v této epizodě mimo jiné představí 4 kroky, které nám pomohou změny zvládat lépe. Naučte se, jak je vítat s otevřenou náručí!

 

Music by DanoSongs

 

#13 Nauč se ... Žít lokálně, myslet globálně 2

Jedinec sám nic nespraví, nebo ne? V této epizodě s naší lektorkou Helenou Košťálovou rozebíráme, jak budovat a rozvíjet svou komunitu. Něco mě štve a mám nápad, jak by se to dalo udělat jinak. Kde můžu začít? Je zapotřebí znát spoustu lidí z okolí? Co když jsem introvert, jak můžu posílit svou odvahu k oslovení sousedů? Jak to funguje v zahraničí? A proč nám přijde, že jinde se mají lépe?

Music by DanoSongs

#14 Nauč se … Budoucnost dětí

Čím jste chtěli být jako malí? A čím chtějí být vaše děti? Jak zjistit, co si skutečně přejí a jak je v těchto otázkách podpořit, aniž bychom si skrz ně plnili naše osobní ambice?

Na tyto a spoustu dalších otázek nám dnes odpoví lektorka Helena Košťálová. Naučí nás také to, jak aktivně naslouchat nejen dětem, ale i třeba učitelům

 

Music by DanoSongs

 

#15 Nauč se … Najít pro sebe tu nejlepší motivaci

Na každého platí něco jiného. Kde pro sebe můžeme hledat tu nejlepší motivaci? Proč je důležité svůj cíl zformulovat a jak moc konkrétní by měl být? Můžeme se dokopat k věcem, které nás moc nezajímají? A do jaké míry nám může pomoci podpora skupiny? Na tyto otázky odpoví naše lektorky Markéta Cudlínová a Helena Košťálová. Prozradí, proč je důležité nalézt vlastní cestu a jakou roli v tom hraje umění řízení vlastního času.

 

Music by DanoSongs

 

#16 Nauč se … oživit třídnické hodiny

Třídnické hodiny mohou zásadně přispět ke kvalitním vztahům ve třídě a osobnostně sociálnímu rozvoji mladých lidí. Proto by byla škoda je všechny obětovat na vybírání omluvenek a další administrativní úkony. Čím tedy třídnické hodiny naplnit? A kde začít, když na škole třídnické hodiny nemáte? Podcast byl natočen v rámci projektu „Škola nás baví“, který je podporován Operačním programem Praha - pól růstu, který je spolufinancován strukturálními a investičními fondy Evropské unie.

Music by DanoSongs