Tři pilíře kariérového poradenství

Termíny: 
26.1.2023
23.2.2023
5.10.2023

Akreditováno MŠMT

Získejte základní znalosti o třech pilířích, které by měl každý kariérový poradce ovládat - kompetence, legislativa a práce s diagnostikou. Jaká je role kariérového poradce a jaké nároky musí splňovat?

 

Na kurzu se podíváme na to, jaký je rozdíl mezi koordinátorem kariérových aktivit na škole, kariérovým poradcem a učitelem, který do své výuky začleňuje kariérové vzdělávání. Pobavíme se o tom, co tyto role vyžadují a o co se lze opřít, a to nejen v legislativě. Ukážeme si, jak se dělá základní kariérová diagnostika a vysvětlíme si výhody a rizika různých přístupů, abychom věděli, na co si dát při práci s výsledky pozor. Poslední část kurzu bude věnována přímé práci s klienty. Zaměříme se na téma motivace a posilování jejich samostatnosti. Vyzkoušíme si nástroje, které nám k tomu mohou pomoci, jako je například akční plán.

 

Kurz je jedním z pěti v rámci komplexní přípravy na zkoušku Kariérový poradce pro vzdělávací a profesní dráhu dle standardu NSK.

 

Co vám kurz přinese
  • Uděláte si jasno v tom, na co se chcete ve své roli kariérového poradce zaměřit a jaké kompetence k tomu potřebujete.
  • Získáte orientaci v legislativě související s kariérovým poradenstvím a etických principech spojených s touto profesí.
  • Vyzkoušíte si práci s různými diagnostickými metodami a budete si vědomi jejich rizik.
  • Naučíte se odhalovat motivaci a kariérové sny vašich klientů, pracovat s portfoliem a akčním plánem.
Komu je kurz určený
  • Pedagogickým pracovníkům ZŠ, SŠ, DDM, SVČ a dalších školských zařízení.
  • Poradcům, koučům, sociálním pracovníkům a dalším zájemcům, kteří se chtějí zlepšovat v oboru kariérového poradenství.
  • Všem, kteří začínají s kariérovým poradenstvím a chtějí být připraveni na různá úskalí, která přímá práce s klienty obnáší.
  • Těm, kteří se chystají na zkoušku Kariérový poradce pro vzdělávací a profesní dráhu a chtějí si doplnit základní informace.