Využití kreativního psaní ve škole

MŠMT / 8258/2019-1-272

 

8hodinový kurz zaměřený na využití kreativního psaní a storytellingu jako nástrojů motivace a rozvoje žáků.

 

Chcete motivovat své studenty k vyprávění, popisu, úvaze či hlubšímu zamyšlení nad sebou? Máte pocit, že studenti nečtou, nedokáží zformulovat myšlenku a psát je nebaví, vyjma psaní komentářů na sociální sítě? Pak je kurz tvůrčího psaní určený přímo pro vás. Během jednoho dne se seznámíte s technikami storytellingu a kreativního psaní, které zapojují jak naši analytickou, logickou část, tak i naše emoce, tělo, hlas a výraz. Naučíte se, jak pomocí hravých improvizačních technik vysvětlit a procvičit stavbu příběhu, jak pracovat s napětím, jak zaujmout posluchače či čtenáře. Jak překonat počáteční bloky, umlčet svého vnitřního kritika a začít vyprávět či psát. Zároveň se naučíte, jak pracovat s příběhem hrdiny a osobním příběhem studentů. Vyzkoušíte si, jak rozvinout schopnost žáků vidět příběhy kolem sebe a přivést je k poznání toho vlastního. Díky expresivním technikám se naučíte, jak příběh tvořivě uchopit a případně ho i změnit. Storytelling a osobní příběh klienta v kariérovém poradenství úspěšně využívá americký profesor Mark Savickas. Svým klientům ukazuje cestu, jak přizpůsobit práci jejich osobnímu příběhu. Podobně můžete vést i vy své žáky a studenty.

Co vám školení přinese
  • Inspiraci, jak využívat techniky storytellingu a kreativního psaní jak ve výuce, tak v kariérovém poradenství.
  • Naučíte se předávat vypravěčské techniky hravou a tvořivou formou.
  • Odnesete si seznam kreativních aktivit k procvičení stavby příběhu i jednotlivých žánrů.
  • Inspiraci, jak překonat tvůrčí bloky a podnítit soustředěnost a kreativitu studentů
  • Naučíte se pracovat s příběhem hrdiny a vést studenty k nahlédnutí jejich vlastního příběhu.
Komu je školení určeno
  • Pedagogickým pracovníkům ZŠ, SŠ, DDM, SVČ a dalších školských zařízení.
  • Všem, kteří chtějí u studentů rozvíjet schopnost tvůrčího psaní či vyprávění tak, aby to mělo hlavu a patu a čtenáři i posluchači s radostí vydrželi až do konce.
  • Všem, kteří chtějí rozvíjet svou vlastní schopnost psát, vyprávět či prezentovat tak, aby své čtenáře či posluchače zaujali.
  • Všem, kteří chtějí načerpat inspiraci pro svou vlastní výuku.