Kurzy pro pedagogy (šablony DVPP)

Hledáte vzdělávání v rámci šablon? Využijte možnosti účastnit se akreditovaného kurzu od organizace, která je českou jedničkou v oblasti kariérového poradenství!

 

Nabízíme kurzy financovatelné v rámci projektů Šablony (OP VVV a OP JAK), které mají za cíl podpořit další vzdělávání pedagogických pracovníků mateřských a základních škol a také školských zařízení pro zájmové vzdělávání (střediska volného času, družiny a školní kluby). Najdete u nás školení kariérového poradenství a osobnostně profesního rozvoje v rozsahu 8, 16, 24, 40 a 80 vyučovacích hodin. Většinu našich kurzů nabízíme prezenčně v Praze.

 

 

Zastupujete celou školu či jinou vzdělávací organizaci? Jakýkoliv kurz z nabídky vám rádi připravíme na míru. Kontaktujte nás.

 

Proč EKS?
  • všechny kurzy jsou akreditované MŠMT v rámci DVPP
  • využíváme prestižní švýcarskou metodu mapování kompetencí CH-Q a mezinárodní standard CDI
  • jsme několikanásobní držitelé Národní ceny kariérového poradenství z let 2012, 2013, 2014, 2017, 2019 a 2021
  • jsme autorizovanou osobou v rámci českého standardu NSK
  • podle našich metodických příruček pracují poradci po celé ČR
  • vyučujeme zážitkovou formou a školení u nás vás bude bavit
Komu jsou kurzy určeny?
  • učitelům, vychovatelům, lektorům
  • dalším pedagogickým pracovníkům
  • kariérovým poradcům nebo těm, kteří se jimi chtějí stát
  • všem zájemcům o kariérové poradenství a osobní rozvoj
AKTUÁLNĚ VYPSANÉ KURZY

Reference

Profesionální, příjemné vystupování lektorky Heleny, která bere ohledy na pocity účastníků. Během kurzu jsme si vyzkoušeli spoustu zajímavých aktivit, které se často střídaly, a nehrozil úpadek pozornosti.

Marek Lisý

Absolvovala jsem několik kurzů organizovaných EKS a vždy jsem odcházela se spoustou použitelných nápadů a aktivit, motivována alespoň se přiblížit profesním a osobnostním kvalitám lektorů, s nimiž jsem se setkala. Cením si vašeho přístupu a nasazení, jsou to opravdu přínosné a obohacující semináře.

Mgr. Michaela Křiváčková

ZŠ Petřiny
Již potřetí jsme na základě vynikajících zkušeností a ohlasů účastníků oslovili ke spolupráci právě EKS. Tématem bylo tentokrát „Vedení poradenského rozhovoru“ a ohlas pedagogů byl opět kladný. Velmi oceňuji erudici a odborné znalosti lektorů a lektorek.

Jaroslav Štercl

Městská část Praha 6
Kariérové poradenství v praxi je kurz, který i přes svou online podobu nabízí zážitek blízkého kontaktu s novými lidmi. Paní Kavková vedla kurz moc hezky, dařilo se jí vytvořit příjemnou atmosféru pro učení a efektivně řídit diskuzi. Jsem moc ráda, že si účastníci odnášejí do své pedagogické praxe jak hlubší porozumění principům kariérového managementu, tak konkrétní pracovní listy i tipy do výuky. Doufám, že tyto myšlenky správně dozrají a pomohou tak na Liberecku utvářet spokojenější pedagogy a žáky, činící promyšlená rozhodnutí o své budoucnosti.

Bc. Michaela Valentová

Krajský akční plán Libereckého kraje odbor školství, mládeže, tělovýchovy a sportu
Na kurzu jsem si vyzkoušela řadu přínosných cvičení a uvědomila si, že klíčové silné stránky jsou často ty, které projevujeme v osobním životě.

Monika Ptáčníková

Czechitas
Tento workshop mi pomohl na své cestě v sebepoznání udělat další krok.

Renata Richterová

AIVD - Asociace institucí vzdělávání dospělých ČR, z.s.
Díky kurzu jsem se naučila mnoho nových aktivit.

Mgr. Jana Čermáková

KÚ Královéhradeckého kraje
Kurz CH-Q jsem pořídila svým podřízeným, zaměstnancům poradny. Zpočátku jsem měla obavy, školení jsem se zúčastnila spolu s nimi, ale nakonec to bylo to nejlepší rozhodnutí. Metoda CH-Q předčila má očekávání. Velmi si cením přístupu lektorek i jejich profesionalitu.

Mgr. Blahoslava Pekařová

PPP Ústeckého kraje, Teplice
Pedagogicko-psychologická poradna Ústeckého kraje a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků, Teplice
Děkuji za úžasný seminář plný aktivních metod týkající se kariérového poradenství a zajímavých informací z této oblasti.

Katarína Krahulová

Liga lidských práv
Liga lidských práv
EKS u nás na škole realizovalo program zaměřený na sebepoznání a seberozvoj v rámci kariérového poradenství. Aktivity byly zábavné, nejvíce děti bavily kreativní úkoly, především tvorba krátkého stop motion filmu o sobě. Pro většinu ročníku to mělo pozitivní vliv na upevnění vztahů v novém kolektivu, poznání sebe sama i navzájem se spolužáky.

Zuzana Richtermocová

ZŠ Londýnská
ZŠ Londýnská
Nejčastěji kladené otázky
Jak kurzy probíhají?

Kurzy jsou kombinací teorie s praxí. Vše, co se v kurzu probírá, si sami na místě vyzkoušíte. A pokud o to stojíte, získáte i zpětnou vazbu na to, jak vám to jde.

Jaká je kapacita kurzů?

Maximální kapacita kurzu je cca 12 osob. Průměrnou návštěvnost ale úmysleně držíme mnohem nižší. Je to proto, aby byl dostatek prostoru pro nácvik, zpětnou vazbu a také diskuzi a sdílení mezi účastníky a účastnicemi kurzů. Lektor či lektorka se v takto malé skupině může v rámci možností věnovat každému i individuálně.

Co si z kurzu odnesu?

Kurzy jsou zaměřeny do praxe. Odnesete si proto praktické tipy a rady, „jak na to“. Rovněž dostanete pracovní materiály a info listy. Absolventi a absolventky také získají certifikát o účasti.

Kde se kurzy konají?

Ve většině případů kurzy probíhají v školicí místnosti EKS. Ta je vybavena širokou paletou lektorských pomůcek. Školicí místnost se nachází v prostorách EKS na adrese Bubenská 47, Praha 7 – je tedy dobře dostupná jak metrem, tramvají, případně vlakem. Budou- li k výuce využity jiné prostory, včas vás o tom budeme informovat.

Jak se můžu přihlásit?

Na kurzy se nejsnáze přihlásíte přes naše webové stránky. U každého kurzu, který si vyberete, můžete vyplnit jednoduchý formulář. Vaše registrace bude vzápětí potvrzena z kanceláře EKS spolu s doprovodnými informacemi, týkajícími se vámi vybraného kurzu.

Dostanu na kurzu občerstvení?

V ceně kurzovného je drobné občerstvení, tedy káva, voda, čaj, ovoce a sušenky. V rámci kurzu je hodinová obědová pauza. V rozmezí 5-10 minut pěší chůze od lektorské místnosti najdete bohatý výběr restaurací i rychlých občerstvení.

Chci se objednat na konzultaci

Zaujala vás naše nabídka? Chcete se o ní dozvědět více nebo si rovnou domluvit schůzku? Dejte nám o tom vědět, ozveme se vám.