Naše publikace

 

 • ŽIVOTEM S LEHKOSTÍ - JAK TRÉNOVAT ODOLNOST

  Kniha je určena všem, kteří si přejí zvládat výzvy s větším nadhledem a lehkostí a mají chuť na sobě pracovat. Díky propojení praktických tipů s prostorem pro vlastní zamýšlení a zaznamenávání nápadů se otevírá tomu, kdo s knihou právě pracuje, příležitost prozkoumat svou odolnost opravdu z blízka. Potřebujete jen fungující počítač či tablet, čas a trochu zvědavosti. Pro hladké fungování všech interaktivních prvků doporučujeme knihu otevřít v programu určeného ke čtení pdf souborů „Acrobat Reader“. Pokud ho nemáte, můžete si ho zdarma stáhnout zde.

 • Nejste na to sami – zdroje školního kariérového poradce

  Na přípravě publikace jsme spolupracovali s Jihočeskou hospodářskou komorou. Určena je kariérovým poradcům ze školního prostředí. Vykročit na kariérní cestu je pro dnešní mládež o poznání složitější, než dříve. Nabídka dalšího studia je pestřejší a nepřehlednější. Svět práce se mění před očima, vznikají nová povolání. Od zaměstnanců se očekává flexibilita, kreativita a samostatnost. Rodiče žáků chtějí pro své děti to nejlepší. Ano, a v tom všem se pohybuje školní kariérový poradce, od jehož pomoci si mnozí slibují takřka zázraky. Dobrá zpráva je: Nejste na to sami!

 • Cesta za horizont kariérového poradenství

  Jak se náš vztah k sobě, komunitě a širšímu světu promítá do naší poradenské práce? Jaká témata a výzvy s sebou jednotlivé roviny přináší? Perspektivě těchto tří vztahů odpovídá tematické uspořádání knihy. Důležitou roli hraje kritická reflexe, která se jako červená nit vine od začátku až do konce a propojuje všechny kapitoly v jeden celek. Kniha vznikla v rámci mezinárodního programu Erasmus+ a při jejím psaní se sešli kariéroví poradci a poradkyně z pěti partnerských zemí (ČR, Velké Británie, Dánska, Španělska a Řecka) a je výsledkem naší tříleté spolupráce.

 • Spokojený kariérový poradce

  V této publikaci jsme se rozhodli zaměřit na podporu spokojenosti kariérových poradců (psychologů, sociálních pracovníků, učitelů a dalších profesionálů z pomáhajících profesí). Zdroj profesní spokojenosti vnímáme ve dvou pilířích – jedním z nich je kompetentnost a druhým psychohygiena. Proto i tato kniha má dvě části, jedna z nich je zaměřena na užitečná témata při práci s klienty, druhá na péči o sebe.

 • Rozmanitý svět kariérového poradenství - inspirace do praxe

  Kniha pro všechny, kdo se podílí na profesním rozvoji lidí. Věnujeme ji koučům, lektorům, učitelům, sociálním pracovníkům, terapeutům a všem dalším z rodiny „pomáhajících profesí“. Na tvorbě publikace spolupracovalo 11 autorů a autorek ze 3 zemí a organizací. Poukazuje na to, že neexistuje „ideální kariérový poradce“, existují jen určitá pravidla a principy, kterými se může řídit.

 • Praktický průvodce kariérového poradce pro 21. století

  Inspirujte se aktivitami, které rádi v poradenské práci využíváme! Metodika je určena zejména poradcům, kteří již pracují s klienty, a to na úřadech práce, na školách, v neziskových organizacích či v privátním sektoru. Naleznete v ní přehled kariérových teorií v kostce spolu s historickými souvislostmi, které vývoj kariérového poradenství ovlivnily.

 • Průvodce světem (ne)praktické ženy

  Odhalte tajemství, jak být spokojenější a sebevědomější! Netradiční publikace čtivou formou nabízí jiný pohled na roli žen ve společnosti jako alternativu k těm tradičním. Je určena všem ženám, které si někdy položily otázku, zda jsou práce, rodina a péče o domácnost opravdu vším, co život nabízí.

 • Navigace světem práce

  Hledáte práci nebo uvažujete o změně zaměstnání? Nebo snad řešíte toto téma s klienty ve své poradenské praxi? Lektorky hrdinům knihy pomáhají s rozhodováním o budoucí profesi, poradí, jak se připravit na pohovor a nabídnou užitečné tipy, jak skloubit pracovní a osobní život. Kniha vyšla v několika jazycích a obsahuje krátké jazykové lekce - je tak určena také cizincům.