Naše publikace

 • V naší nejnovější publikaci jsme se rozhodli zaměřit na podporu spokojenosti kariérových poradců (psychologů, sociálních pracovníků, učitelů a dalších profesionálů z pomáhajících profesí). Zdroj profesní spokojenosti vnímáme ve dvou pilířích – jedním z nich je kompetentnost a druhým psychohygiena. Proto i tato kniha má dvě části, jedna z nich je zaměřena na užitečná témata při práci s klienty, druhá na péči o sebe.

 • Navigace světem práce

  Hledáte práci nebo uvažujete o změně zaměstnání? Nebo snad řešíte toto téma s klienty ve své poradenské praxi? Lektorky hrdinům knihy pomáhají s rozhodováním o budoucí profesi, poradí, jak se připravit na pohovor a nabídnou užitečné tipy, jak skloubit pracovní a osobní život. Kniha vyšla v několika jazycích a obsahuje krátké jazykové lekce - je tak určena také cizincům.

 • Praktický průvodce kariérového poradce pro 21.století

  Inspirujte se aktivitami, které rádi v poradenské práci využíváme! Metodika je určena zejména poradcům, kteří již pracují s klienty, a to na úřadech práce, na školách, v neziskových organizacích či v privátním sektoru. Naleznete v ní přehled kariérových teorií v kostce spolu s historickými souvislostmi, které vývoj kariérového poradenství ovlivnily.

 • Průvodce světem (ne)praktické ženy

  Odhalte tajemství, jak být spokojenější a sebevědomější! Netradiční publikace čtivou formou nabízí jiný pohled na roli žen ve společnosti jako alternativu k těm tradičním. Je určena všem ženám, které si někdy položily otázku, zda jsou práce, rodina a péče o domácnost opravdu vším, co život nabízí.

 • Rozmanitý svět kariérového poradenství - inspirace do praxe

  Kniha pro všechny, kdo se podílí na profesním rozvoji lidí. Věnujeme ji koučům, lektorům, učitelům, sociálním pracovníkům, terapeutům a všem dalším z rodiny „pomáhajících profesí“. Na tvorbě publikace spolupracovalo 11 autorů a autorek ze 3 zemí a organizací. Poukazuje na to, že neexistuje „ideální kariérový poradce“, existují jen určitá pravidla a principy, kterými se může řídit.