Naše publikace

 

Na této stránce si můžete zdarma stáhnout všechny naše publikace. Aby se Vám publikace ve formě pdf opravdu stáhla, je třeba v dalším kroku kliknout na odkaz v prvním řádku "ZDE KE STAŽENÍ".

 

Věříme, že Vás naše publikace zaujme a budou se Vám hodit i naše další články a tipy nejen ke kariérovému poradenství, proto sbíráme Váš email, který je zařazen mezi odběratele našeho newsletteru. Odběr můžete samozřejmě kdykoliv zrušit. Více informací se o tom dozvíte po vyplnění kolonek a odeslání žádosti stisknutím "Stáhnout publikaci".

 

 • Trida-v-rovnovaze-Koucovaci-karty-pro-ucitele

  Třída v rovnováze (Koučovací karty pro učitele)

  Tato publikace je určena především pro práci se středoškoláky, ale nejen s nimi. Tématem a cílem je zlepšování vztahů a demokratických kompetencí. Obsahem je jednak část přinášející inspiraci z praxe středních škol, Koučovací karty rozvíjející pozitivní a demokratické klima v kolektivu a samozřejmě i návod, jak s kartami pracovat. Karty jsou připraveny ve dvou setech:

  • sebekoučovací karty pro učitele, se kterými můžete pracovat individuálně, nebo s týmem kolegů - abyste se vy, učitelé, mohli cítit lépe na vlastním pracovišti
  • koučovací karty pro studenty - se kterými můžete pracovat v rámci výuky, třídnických hodin či adaptačních kurzů - aby vaši žáci měli lepší podmínky ke studiu, vyšší motivaci i aktivnější zapojení.
 • Trénujeme kompetence (Pracovní listy pro rozvoj demokratického klimatu)

  Soubor pracovních listů, včetně metodiky, jak s nimi pracovat. Pracovní listy jsme zacílili na rozvoj občanských, sociálních a osobnostních kompetencí žáků druhého stupně. U každé aktivity naleznete praktický manuál, jak při její realizaci postupovat, ale také tipy, jak aktivitu obměnit.

 • Přes příběhy k lepším vztahům (Tipy do třídnických hodin)

  Na základě našeho projektu na pražských základních školách jsme sestavili sborník dobré praxe, který přináší inspiraci na zážitkové aktivity do třídnických hodin a tím pomáhají budovat dobré vztahy mezi spolužáky. Je určen především třídním učitelům, kteří s žáky tráví nejvíce času, a mají tak největší možnost ovlivnit klima ve třídě.
  Text obsahuje řadu sesbíraných příběhů, které vycházejí z reálných situací, dotýkají se tématu vztahů a zároveň přinášejí možnost rozvíjet demokratické kompetence.

 • ŽIVOTEM S LEHKOSTÍ - JAK TRÉNOVAT ODOLNOST

  Kniha je určena všem, kteří si přejí zvládat výzvy s větším nadhledem a lehkostí a mají chuť na sobě pracovat. Díky propojení praktických tipů s prostorem pro vlastní zamýšlení a zaznamenávání nápadů se otevírá tomu, kdo s knihou právě pracuje, příležitost prozkoumat svou odolnost opravdu z blízka. Potřebujete jen fungující počítač či tablet, čas a trochu zvědavosti. Pro hladké fungování všech interaktivních prvků doporučujeme knihu otevřít v programu určeného ke čtení pdf souborů „Acrobat Reader“. Pokud ho nemáte, můžete si ho zdarma stáhnout zde.

 • Nejste na to sami – zdroje školního kariérového poradce

  Na přípravě publikace jsme spolupracovali s Jihočeskou hospodářskou komorou. Určena je kariérovým poradcům ze školního prostředí. Vykročit na kariérní cestu je pro dnešní mládež o poznání složitější, než dříve. Nabídka dalšího studia je pestřejší a nepřehlednější. Svět práce se mění před očima, vznikají nová povolání. Od zaměstnanců se očekává flexibilita, kreativita a samostatnost. Rodiče žáků chtějí pro své děti to nejlepší. Ano, a v tom všem se pohybuje školní kariérový poradce, od jehož pomoci si mnozí slibují takřka zázraky. Dobrá zpráva je: Nejste na to sami!

 • Cesta za horizont kariérového poradenství

  Jak se náš vztah k sobě, komunitě a širšímu světu promítá do naší poradenské práce? Jaká témata a výzvy s sebou jednotlivé roviny přináší? Perspektivě těchto tří vztahů odpovídá tematické uspořádání knihy. Důležitou roli hraje kritická reflexe, která se jako červená nit vine od začátku až do konce a propojuje všechny kapitoly v jeden celek. Kniha vznikla v rámci mezinárodního programu Erasmus+ a při jejím psaní se sešli kariéroví poradci a poradkyně z pěti partnerských zemí (ČR, Velké Británie, Dánska, Španělska a Řecka) a je výsledkem naší tříleté spolupráce.

 • Spokojený kariérový poradce

  V této publikaci jsme se rozhodli zaměřit na podporu spokojenosti kariérových poradců (psychologů, sociálních pracovníků, učitelů a dalších profesionálů z pomáhajících profesí). Zdroj profesní spokojenosti vnímáme ve dvou pilířích – jedním z nich je kompetentnost a druhým psychohygiena. Proto i tato kniha má dvě části, jedna z nich je zaměřena na užitečná témata při práci s klienty, druhá na péči o sebe.

 • Rozmanitý svět kariérového poradenství - inspirace do praxe

  Kniha pro všechny, kdo se podílí na profesním rozvoji lidí. Věnujeme ji koučům, lektorům, učitelům, sociálním pracovníkům, terapeutům a všem dalším z rodiny „pomáhajících profesí“. Na tvorbě publikace spolupracovalo 11 autorů a autorek ze 3 zemí a organizací. Poukazuje na to, že neexistuje „ideální kariérový poradce“, existují jen určitá pravidla a principy, kterými se může řídit.

 • Praktický průvodce kariérového poradce pro 21. století

  Inspirujte se aktivitami, které rádi v poradenské práci využíváme! Metodika je určena zejména poradcům, kteří již pracují s klienty, a to na úřadech práce, na školách, v neziskových organizacích či v privátním sektoru. Naleznete v ní přehled kariérových teorií v kostce spolu s historickými souvislostmi, které vývoj kariérového poradenství ovlivnily.

 • Průvodce světem (ne)praktické ženy

  Odhalte tajemství, jak být spokojenější a sebevědomější! Netradiční publikace čtivou formou nabízí jiný pohled na roli žen ve společnosti jako alternativu k těm tradičním. Je určena všem ženám, které si někdy položily otázku, zda jsou práce, rodina a péče o domácnost opravdu vším, co život nabízí.

 • Navigace světem práce

  Hledáte práci nebo uvažujete o změně zaměstnání? Nebo snad řešíte toto téma s klienty ve své poradenské praxi? Lektorky hrdinům knihy pomáhají s rozhodováním o budoucí profesi, poradí, jak se připravit na pohovor a nabídnou užitečné tipy, jak skloubit pracovní a osobní život. Kniha vyšla v několika jazycích a obsahuje krátké jazykové lekce - je tak určena také cizincům.